5 kapitalnych zagadek, które wyniosą Twój escape room na inny poziom

Pomysłów na zagadki do escape roomów w internecie jest pełno. Te zadania nie są podobne do tego, co znajdziesz w wyszukiwarkach. Wykorzystaj je jako nieprzeciętną klasową grę, albo inspirację do swojego pokoju zagadek.

Reguła jest prosta: zagadki do edukacyjnego escape roomu powinny być ciekawe i wciągające. Skoro czytasz ten tekst, to chcesz, aby Twoje lekcje też takie były, szukasz odskoczni od powtarzalnej codzienności.

W teorii taką odskocznią może być pokój zagadek przeprowadzony z uczniami na lekcji. W praktyce może wyjść różnie, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tą formą. Na nic zdadzą się kłódki i skrzynki, jeśli schowane będą w nich podręcznikowe zadania.

Na szczęście można poznać parę trików, które pozwolą Ci przedstawić w ciekawy sposób nawet pozornie najnudniejsze zagadnienia.

Gotowiec do wykorzystania

Przed Tobą 5 zagadek, które wymyśliłam na potrzeby edukacyjnego wyzwania dla nastolatków: uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.

Zagadki nie należą do najłatwiejszych, ale ich rozwiązanie jest źródłem wielkiej satysfakcji. Łamigłówki dotyczą podróżniczo-geograficznych tematów, jednak te same schematy można zastosować w innych obszarach wiedzy.

Musisz rozwiązać wszystkie 5 zagadek, aby uzyskać finałowe rozwiązanie, którym jest pewne miejsce. Z każdej łamigłówki uzyskasz określone informacje. Komplet informacji pozwoli Ci zlokalizować miejsce, którego szukasz.

Chcesz poznać rozwiązania? Kliknij tu:

Mam nadzieję, że te zagadki pomogą Ci przełamać schematy i łatwiej wymyślać niebanalne zadania. Jednak same łamigłówki nie stworzą wciągającego escape roomu. Do tego potrzebujesz fabuły, o której więcej pisałam tu: LINK.

Karolina

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *