Escape room na lekcji dla klas 1-3

Gra w formie escape roomu, dzięki której zachęcisz uczniów do samodzielnego działania – pobierz darmowy scenariusz

Zaskocz swoich uczniów i zamiast tradycyjnej lekcji zagrajcie w klasową zabawę w formie escape roomu. W tym scenariuszu Twoi podopieczni wcielą się w Małych Agentów, którzy zostali wybrani do szkoły szpiegów. Przed nimi pierwsza misja: znalezienie kodu dostępu do sejfu. Za rozwiązanie zadań i łamigłówek, uczniowie dostaną nagrody. Są nimi specjalnie przygotowane kupony, które mogą wykorzystać w trakcie całego roku szkolnego. Poniżej możesz pobrać darmowy, gotowy do wykorzystania na lekcji plik PDF.

Scenariusz dla uczniów klas 1-3 zawiera:

  • instrukcję przygotowania gry,
  • wskazówki dla uczniów,
  • arkusz odpowiedzi,
  • zadania,
  • nagrody: kupony dla uczniów.
Zadania rozwijają spostrzegawczość, zdolność rozpoznawania przedmiotów, identyfikowania podobieństw, różnic, kształtów i kolorów obiektów na obrazku. Gra jest świetną zabawą angażującą uwagę dzieci i zachęcającą je do nauki m.in. liczenia. Sprawdzi się jako sposób na płynne przejście do szkolnych obowiązków po wakacjach lub kreatywna rozrywka na godzinie wychowawczej.
 
Kliknij, aby zobaczyć i pobrać scenariusz w wersji PDF.

Chcesz sprawdzić więcej pomysłów na edukacyjne escape roomy? Zobacz scenariusz gry dla klas 4-6 oraz wirtualny pokój zagadek dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Obserwuj profil Facebookowy EduQuest Gry w edukacji, aby nie przegapić kolejnych zagadek i materiałów dla nauczycieli.

Karolina

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *