Jak połączyć dziecięcą kreatywność z logicznym myśleniem? Pomysły dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Małe dzieci nie narzekają na brak pomysłów. Oto sposób jak wykorzystać energię i odkrywczość najmłodszych i spajać ją z rozwijaniem logicznego myślenia

Tym razem ani słowa o łamigłówkach. W końcu one wymagają siedzenia i myślenia. Maluchom ciężko usiedzieć, dlatego w trakcie tych zadań rozruszamy nie tylko szare komórki, ale także całe ciało.

Chcesz, żeby uczniowie dobrze bawili się na Twojej lekcji, a przy okazji rozwijali ciekawość poznawczą, umiejętności manualne i logiczne myślenie. Przed Tobą 4 zadania, które pomogą Ci zrealizować te cele. Do tego są szybkie i łatwe w przygotowaniu.

Temat przewodni: budujemy wieże. Z czego? Z tego co jest pod ręką, w kuchni, albo na podwórku. Każde zdjęcie zawiera listę potrzebnych materiałów i metodę budowania wieży. Sposób wykonania zależy tylko od dzieci. Każdy pomysł jest dobry, jednak trzeba nieco pogłówkować, aby zbudować stabilną i jak najwyższą wieżę.

Sprawdź, jakie wieże zbudowały dzieci, które wzięły udział w  wyzwaniu: TU i TU. Zdjęcia prac znajdziesz w komentarzach.

Karolina

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *