O mnie

Nazywam się Karolina Cisło. Prowadzę firmę EduQuest Gry w edukacji. Pokazuję w niej swój sposób na rozwój przez zabawę, czyli escape room.

Prowadzę warsztaty dla uczniów w szkołach, urodziny w formie pokoju zagadek, wymyślam scenariusze lekcji z elementami gier dla nauczycieli.

Tym, co wyróżnia moje warsztaty, jest precyzyjny cel: rozwijanie kompetencji przyszłości. Jestem przekonana, że w dzisiejszym świecie dobre oceny w szkole nie są gwarancją dobrej pracy
i powodzenia w życiu.

Bardziej niż w zdobycie paska na świadectwie, warto zainwestować w uczenie się kompetencji przyszłości: współpracy, komunikacji, krytycznego myślenia, kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów. Escape room jest zabawą, która to umożliwia.

Moja historia

Skupiłam się na kompetencjach przyszłości, ponieważ wiem, że większości przypadków za późno orientujemy się, że nam ich brak albo że niedostatecznie nad nimi pracowaliśmy. Sama przeszłam tę drogę. Zawsze się dobrze uczyłam, ale brakowało mi pewności siebie, nie panowałam nad stresem, trudności mnie paraliżowały.

Kiedy skończyłam studia, nie byłam przygotowana na rywalizację na rynku pracy i walkę o swoje. Musiałam wszystkiego nauczyć się na swoich błędach. To one były dla mnie najważniejszymi lekcjami formułowania wniosków i podejmowania decyzji, kreatywności, inteligencji emocjonalnej
i kompleksowego rozwiązywania problemów.

Dlatego głęboko wierzę w to, że warto świadomie trenować kompetencje miękkie od najmłodszych lat. A ponieważ dzieci uczą się przez zabawę, powinniśmy im to umożliwić. Po to stworzyłam warsztaty escape room: aby sprawić dzieciom frajdę i uczyć je „przy okazji”.

Praca w edukacji

Przez trzy lata byłam edukatorką, potem specjalistką, w centrach nauki: najpierw w Hevelianum w Gdańsku, potem w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Poznałam tam kreatywnych, mądrych ludzi i ciekawe osobowości. Tam do reszty pożegnałam się z nieśmiałością, nauczyłam się skutecznie komunikować (5-latek chce wiedzieć, dlaczego woda „zamarza” w próżni — nic trudnego, chętnie wytłumaczę), poznałam innowacyjne sposoby na edukację, przede wszystkim escape room.

Nic z tego by mi się nie udało, gdyby nie praktyka: przeprowadziłam niezliczoną ilość godzin warsztatów z eksperymentami, gier edukacyjnych, escape roomów, zajęć dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.

Czym się teraz zajmuję?

Pomagam nauczycielom zorganizować edukacyjny escape room w klasie, nawet jeśli uczą w małej wiejskiej szkole lub nie mogą zabrać uczniów na wyjazd. Prowadzę także imprezy urodzinowe w formie escape room dla dzieci, które uwielbiają łamigłówki i zagadki.

Kiedy chodziłam do szkoły, nikomu z mojej klasy nie śniło się o grze edukacyjnej, wszystkie lekcje zlewały się w jeden ciąg. Za to dobrze pamiętam te kilka doświadczeń na lekcji fizyki w gimnazjum. Chcę, żeby dzieciaki miały dostęp do warsztatów, które na długo zostaną w ich pamięci.

Stworzyłam escape room dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wyobraź sobie dzieci rozwiązujące zagadki z wypiekami na twarzy, współpracujące, wymyślające coraz to nowe rozwiązania problemu. To właśnie jest sedno edukacyjnych pokojów zagadek. Widzę to za każdym razem, kiedy dzieci poszukują odpowiedzi, uczą się mylić i wyciągać z tych pomyłek wnioski, poznają siebie i swoje mocne strony. Widzę, jak towarzyszą im emocje i satysfakcja z pokonania trudności, jak to doświadczenie spaja całą grupę.

Żeby maksymalnie uprościć zorganizowanie takiego escape roomu, to ja przyjeżdżam ze wszystkim do Twojej szkoły. Działam na terenie województwa pomorskiego.

Jeśli szukasz dla swoich dzieci niebanalnego pomysłu na imprezę urodzinową, to mam dla Ciebie coś specjalnego. Pokój Twojego dziecka lub wybrany przez Ciebie lokal, może stać się pokojem zagadek, pełnym skrytek, kłódek, skrzynek i tajnych wiadomości. Twoje dziecko wraz
z przyjaciółmi będzie krok po kroku odkrywało tajemnice, kryjące się w escape roomowej opowieści.

Sprawdź mój blog. Publikuję tam materiały, scenariusze escape roomów dla rodziców i nauczycieli. Zobacz, czym jest escape room, pobierz materiały do druku i zorganizuj zabawę dla swoich dzieci lub uczniów.

Szukasz wartościowych warsztatów dla swoich uczniów lub ciekawego pomysłu na urodziny dla dziecka?
Chcesz, aby Twoi podopieczni uczyli się kreatywności, logicznego myślenia i współpracy?
Skontaktuj się ze mną.